Welcome at OK8WW

Page
Menu
News
You are here:   Home > SOTA > 2011 > OK/ST-039, Maková hora

OK/ST-039, Maková hora

Dnes (6.8.2011) sme po týždni strávenom v Nízkych Tatrách na Slovensku, opäť v plnej zostave doma pod Brdmi. Hneď prvý deň po oddychu sme sa vybrali na další kopček. Výprava bol tentoraz silná, XYL Miška, synovec Samko a moji potomci Riško, Vilko a malý Šimáček. Maková hora je významné pútnické miesto ležiace necelé dva kilometre od obce Smolotely u Příbrami. Po krátkom posilnení v miestnej hospodě sme sa vydali k vrcholu. Tušil som dobré podmienky, veď sa tento víkend nekonal žiadny väčší KV pretek. Po príchode na kótu som bol prekvapený množstvom miesta na stavbu antény. Vzhľadom na pomerne teplé počasie som skôr hľadal miesto v tieni. Samko s Riškom a Vilkom mi pomáhali postaviť anténu. Fakt skvelé miesto na vysielanie, podobne ako Studený vrch. Akurát turistov bolo o poznanie menej.

st036pajlap.jpg

Začal som na CW a na moje počudovanie ako prvý prišiel Milan OM2KM s ktorým som sa počas predchodzích aktivácií pokúšal bezúspešne o spojenie. Dnes burácal 599. Pretože som na SOTAwatch oznámil že budem QRV, okamžite sa rozpútal pileup. Fakt som si "liboval" že to dnes chodí jak z praku a programovo som stiahol výkon na 706ke na 5W. Išlo to fakt svižne a preto som po prvý krát na kopci skúsil aj SSB. Spravil som zopár QSO ale po desiatich minútach som sa vrátil na CW, kde to predsa len lepšie odsýpalo. Stanice volali jedna radosť a v prevádzke ma prerušila len osa, ktorá mi pustila žihadlo do stehna v tom najlepšom pajlape. Za 50 minut som spravil 60 QSO. Celkom slušné s 5W. No a pretože som šetril baterku, tak som pro prvý krát nešiel až na doraz. Pomaly sa pripravujem na prevádzku s 2,5W. Okrem toho som opäť použil notebook na loggovanie spojení. Tentoraz som si zobral Amilo Mini od Fujitsu s matnou obrazovkou a osvedčil sa. Aj pri silnom osvetlení sa s ním dalo pracovať.

st036_team.jpg

Zatiaľ čo ja som blbol za rádiom, tak deti s Miškou zbierali černice, maliny a huby, ktorých tu bolo ohromné množstvo. Zase máme jeden pekný výlet za sebou a tešíme sa na ďalšie, ktoré máme cez letné prázdniny pred sebou.

Cez prepotené tričko za krajšími spojeniami!

73 de Rišo OK8WW / OM2TW
« prev  |   top  |   next »
Page
Menu
News
Page
Menu
News

Powered by CMSimple | Template by CMSimple | Login