Welcome at OK8WW

Page
Menu
News
You are here:   Home > SOTA > 2011

2011

6.8.2011 - ustabilizovany setup (radio, pasticka, baterka, antena, notebook, sluchátka, gumicuky, lanká, koax, atď) mi vlezie do rucksacku od Icomu do ktorého pasuje 706ka. Parádička!

26.7.2011 - absolvoval som uz 3 SOTA aktivácie a stále s IC-706MKIIG. Novy transceiver SW40+ je stále vo výstavbe ale z dôvodu totálneho nasadenia v zamestnaní som v posledných týždňoch nepokročil v jeho stavbe. Snáď sa všetko trochu skľudní a čoskoro sa ozvem na pásmach s novou hračkou.

18.6.2011 - po zrelej úvahe som začal s prípravou nového setupu na SOTA aktivity. Prvým cieľom bolo zmenšiť hmotnosť celého setupu na rozumnú úroveň, avšak pri zachovaní komfortu a výkonu vysielača. Po niekoľkých úvahách som sa rozhodol ísť asi až minimalistickou cestou a objednal som si kit SW+ na 40m pásmo od firmy Small Wonder Labs ktorá už bohužiaľ neexistuje. Po týždni som mal stavebnicu doma a hurááá do práce. Ako ďalší doplnok som si prikúpil stavebnicu minimalistického bugu K-PCB Tiny CW Keyer Kit od K1EL. Bug som zložil za jeden večer a fungoval na prvé zapojenie. Za tie peniaze je to fakt malý zázrak.

S týmto setupom som absolvoval celý rok 2011. Dúfam, že v roku 2012 budem konečne chodiť s novým rádiom na ktorom pracujem...

Cez prepotené tričko za krajšími spojeniami!

73 de Rišo OK8WW / OM2TW

« prev  |   top  |   next »
Page
Menu
News
Page
Menu
News

Powered by CMSimple | Template by CMSimple | Login