Welcome at OK8WW

Page
Menu
News
You are here:   Home > SOTA > 2011 > OK/ST-029, Vrážky

OK/ST-029, Vrážky

Po pár daždivých dňoch sme prvý slnečný deň (11.8.) využili na ďalší výlet. Počasie si vyložene žiadalo aby sme vytiahli bicykle a vyrazili na nejakú prístupnú kótu. Zostava bola o niečo slabšia ako cez víkend: XYL Miška, synček Viluško a synovec Samko. Namazali sme kola, nabili akumulátor, zbalili rádio a dlašie haraburdy a vyrazili smerom na Vrážky (577m ASL). Najhorším úsekom cesty je hneď začiatok, pretože je potrebné sa dostať od domu na hrebeň. V poslednej dobe som z dôvodu QRL zaznamenal pokles kondície a tak nám dal prvý úsek cesty pekne zabrať. Povzbudzujúca však bola vidina oroseného pivečka na Skalke a následne v hospode "U Deinerů" na Kytínské louce.

kytinska_louka.jpg

Po občerstvení nad Kytínem sme však takmer ukončili výlet, pretože som dostal defekt na zadnom kolese a keďže som nepočítal, že by som na takej krátkej trase potreboval novú dušu, musel som ju zohnať v okolí. Na moje šťastie mal hospodský slušnú zásobu náhradných dielov, veď cyklisti sú jeho najväčšou klientelou. A tak asi s polhodinovým zdržaním sme konečne dorazili na Vrážky. Samotný vrchol je uprostred húštiny, avšak niekolko desiatok metrov južne od vrcholu je niekoľko lesných ciest a miesto s lavičkou a prístreškom, odkiaľ je možné luxusne pracovať. Zase som šiahol po osvedčený laminátový prut a dipól na 40m som postavil v priebehu pár minút. Najlepšie vychádzalo miesto do otvoreného priestoru križovatky ciest.

pajlap_vrazky.jpg

Pretože som ešte dúfal, že zaktivujem v tento deň ešte jednu kótu, netrápil som zbytočne batériu a išiel som len na 5W. Na moje prekvapenie sa rozpútal slušný pileup. Za 45 minút som mal v logu 60 spojení. Avšak niekedy v polovici prevádzky mi poskočila "hercna", pretože sa po lesnej ceste vo veľkej rýchlosti prirútil nákladiak s lesníkmi a takmer mi zlikvidoval stožiar s anténou. Vďaka duchaprítomnosti XYL sa však nič vážne nestalo. No poviem vám, už aj po lese lietajú vodiči jak zmyslov zbavení.

Návrat prebiehal v pokľudnom tempe, opäť so zastávkou na Skalke. Po 30km po lese však už neostávalo síl na ďalšiu aktiváciu a tak som si ďalší kopec nechal na budúce výlety.

Cez prepotené tričko za krajšími spojeniami!

73 de Rišo OK8WW / OM2TW

« prev  |   top  |   next »
Page
Menu
News
Page
Menu
News

Powered by CMSimple | Template by CMSimple | Login