Welcome at OK8WW

Page
Menu
News
You are here:   Home > SOTA > 2011 > OK/ST-015, Plešivec

OK/ST-015, Plešivec

Aj napriek únave z predošlého dňa kedy sme absolvovali bicyklovú sotu na Vrážky, sme opäť ráno (12.8.) vyrazili na výlet. Za cieľ sme si dali brdský kopec Plešivec, ktorý sa nám nepodarilo pokoriť pred piatimi dňami v nedeľu, keď nás v polovici cesty prinútil ďážď otočiť kormidlo a vrátiť sa domov. Tentoraz sme vyrazili bez chorého Vilka, ktorý nám moc chýbal. Počasie boli fantastické. Po 2km sme dorazili na vrchol. Nádherné QTH, vrátane všetkých vymožeností pre vysielanie. Môžem potvrdiť, že je to jeden z najkrajších brdských kopcov.

plesivec_cesta.jpg

XYL Miška so Šimáčkom si užívali okolie a zbierali huby, synovec Samko mi zase pomohol postaviť dipól na 40m a prevádzka mohla začať. Začal som na CW s 5W a celkom to odsýpalo. Horšie však bolo, že sa začal dvíhať veľmi silný nepríjemný vietor. V jeden moment mi dokonca takmer zhodilo zo stola môj mini notebook. Po asi 30-tich spojeniach na CW som sa rozhodol preladiť na SSB. Po prvý krát na sote som zažil poriadny pajlap aj na SSB. Fakt to neskutočne odsýpalo a volali stanice, ktoré som predtým na CW ešte nikdy nerobil. Hlavne z UK a Talianska.

plesivec_qth.jpg

V tom najlepšom však prišla pohroma...silný vietor mi zlomil môj rybarský prút v tej najsilnejšej časti, asi 50cm od spodu! Už som myslel že skončím, ale synovec Samko sa postavil k problému chlapsky a posledných 20 minut prevádzky držal zlomený prut. Diki Samko.

plesivec_samko.jpg

Pajlap pokračoval na SSB a nakoniec som skončil so 77 spojeniami v logu. Balenie bolo rýchle. Cesta z kopca tiež. Bola už vidieť únava na Šimáčkovi, ktorý maj už najvyšší čas aby išiel do postele. Veď aj okamžite po nastúpení do auta zaspal. Zase sme mali za sebou krásny výlet na jedno z najkrajších miest v Brdoch. Teším sa opäť dopočutia z nejakého iného kopca.

Cez prepotené tričko za krajšími spojeniami!

73 de Rišo OK8WW / OM2TW

« prev  |   top  |   next »
Page
Menu
News
Page
Menu
News

Powered by CMSimple | Template by CMSimple | Login