Welcome at OK8WW

Page
Menu
News
You are here:   Home > SOTA > 2011 > OK/JC-085, Jarník

OK/JC-085, Jarník

Po jednodňovej prestávke na oddych sme sa v krásnu slnečnú nedeľu opäť vybrali na výlet. Opäť v zostave Miška, Vilko, Samko, malý Šimák a moja maličkosť. Najprv sme boli omrknúť baráček knižete Schwarzenberga na Orlíku a potom sme sa vybrali smerom na Písek. Bol som zvedavý hlavne na výhľad z rozhľadne na vrchole Jarníku.

jarnik_znacka.jpg

Po posilnení v Písku sme sa vybrali kúsok za mesto a na vrchol to už bolo fakt na skok. Prekvapilo ma dosť veľké množstvo cyklistov. Hneď po príchode na vrchol som vybalil nástroje a keďže som mal dnes druhý ruksak, samozrejme som nezbalil všetko. Ale nič podstatné nechýbalo. Keďže jednou s vecí, ktorú som zabudol bola rybárska stolička, začal som hľadať nejaký plac na dočasný hamshack. Okamžite som našiel peň (pařez) pred vchodom do objektu stožiaru na ktorom som rozložil svoje nádobíčko.

jarnik_shack.jpg

Opäť som využil ako už niekoľkokrát možnosť priskrutkovať pastičku k drevenému podkladu. Nosim so sebou pastičku od OK1QO a jednu skrutku do dreva, ktorou ju vždy pripevním. Samko mi pomohol postaviť anténu a mohol som začať. Na moje prekvapenie som zistil, že na pásme je zvýšená úroveň šumu, pravdepodobne z rádiových zariadení umiestnených na stožiari. Preto som mal trochu problémy s príjmom slabších staníc. Dosť silné QRM som mal aj od množstva turistov ktorí sa za tú chvíľu premleli na kopci. Znovu frekventované miesto. Každú chvíľu sa niekto pristavil pri mne a vypytoval sa čo vlastne robím. Našťastie bol pri mne syn Vilko a ten ochotne vysvetloval okolo idúcim čo tu jeho bláznivý tato vlastne robí.

jarnik_qth.jpg

Zbytok rodiny sa roztratil po okolí a podaktorí si nenechali újsť výhľad z telekomunikačnej veže. Prevádzku som skrátil na 38 minút, počas ktorých som urobil 52 spojení. Celkom slušné. Na záver som ešte vybehol na rozhľadňu a urobil zopár fotiek z miesta činu.

jarnik_veza.jpg

Prvá aktivácia v južných Čechách dopadla skvelo. Počasie bolo fantastické. Plný zážitkov sa vraciame domov a už sa tešíme na ďalší víkend. Plánujeme výlet na Šumavu a snáď aj moju prvú aktiváciu 10 bodovej SOTA kóty.

Cez prepotené tričko za krajšími spojeniami!

73 de Rišo OK8WW / OM2TW

« prev  |   top  |   next »
Page
Menu
News
Page
Menu
News

Powered by CMSimple | Template by CMSimple | Login