Welcome at OK8WW

Page
Menu
News
You are here:   Home > SOTA > 2011 > Hviždínec II

Hviždínec II

Jeden z posledných tropických dní tohto leta sme privítali u nás na Řitce návštevu, Jirku OK1RI s XYL Jarkou. Okrem slovenskej haluškovej hostiny sme sa rozhodli realizovať ešte malé prekvapenie. Skrsla totiž vo mne myšlienka, čo tak vybehnúť na nejaký kopec a aktivovať sotu. No a aby to malo grády, tak som prichystal moje nádobíčko Jirkovi a vytiahol ho na Hviždínec. Samozrejme som pred tým ešte informáciu o Jirkovej aktivite dal na web SOTA.

ri_turista.jpg

Výšlap je peknou prechádzkou, asi 2,5km od môjho QTH. Necelá hodinka a sme na Hviždínci a kocháme sa krásnym výhľadom na povodie Berounky. Len my dvaja blázni staviame anténu. Ešte že sme nemali žiadnych divákov. Po asi 10 minútach sme QRV...teda nie ja ale Jirka.

ri_sota.jpg

Áno, nemožné sa stalo skutočnosťou. Duralový baron vysielal na SOTA. A ešte k tomu QRP! Neuveriteľné! Na 40m nemal 5 over 5, ale dipól vo výške 6,5m. To bolo prekvapenie pre všetkých a odozva samozrejme prišla. Mnohí určite neverili vlastným ušiam, keď počuli na bande OK1RI/p. Petr OK1FFU aj Dan OK1HRA sa divili, ale správne pochopili, že v tom asi budem mať prsty. Prvá sota Jirkovi priniesla 39 QSO za pol hodinky prevádzky. Žiadne extrémne nadšenie síce neprišlo, ale dôležité bolo skorej to, že sme si spravili 12km výlet, pokecali, dali na Skalke zaslúžené pivečko a príjemne strávili koniec víkendu. Tak sa snáď na 7032 niekedy znovu ozve "CQ SOTA OK1RI/p".

Cez prepotené tričko za krajšími spojeniami!

73 de Rišo OK8WW / OM2TW
« prev  |   top  |   next »
Page
Menu
News
Page
Menu
News

Powered by CMSimple | Template by CMSimple | Login