Welcome at OK8WW

Page
Menu
News
You are here:   Home > Technical corner > IC-765 Modifications

IC-765 Modifications

Táto bývalá vlajkova log ICOMu je už dlhé roky moje najobľúbenejšie rádio. Pred dlhými rokmi som vlastnil IC-761 a dodnes ľutujem, že som ho dal preč a ulakomil sa na jeden nemenovaný transceiver ......MkV. Ten sa u mňa moc nezohrial a nakoniec som niekde cez Ebay opäť zohnal plne osadenú IC-765 v perfektnom stave.

765.jpg

"Marha" ako dôverne oslovujem toto rádio (viď maďarský slovník), mi slúži bez problémov už dlhé roky a u doktora (TNX OK1CF) bola len z dôvodu doladenia všetkých obvodov po dlhých rokoch používania. Je to naozaj robustné rádio s ladiacim knoflíkom ťažkým jak popelník. Samozrejme už nie je najnovšie a z dnešného pohľadu sa mu dá vytknúť veľa vecí. Pri porovnaní s ďaleko mladšími kolegami si však vôbec nepočína zle (viď recenzie na Eham.net). V neposlednom rade je jedno z mála rádií, ktoré je schopné prežiť kontest na OL4A.

A keďže malé úpravy zvyšujúce užitnú hodnotu zariadenia nie sú na zahodenie, absolvovalo aj toto rádio niektoré úpravy. Prvou úpravou bolo doplenie rádia o Inrad roofing filter. Viacej o tejto úprave je na stránkach Inrad.

Ako druhú úpravu som si odskúšal modifikáciu na možnosť používať 250Hz CW filter aj na RTTY.

Tretia modifikácia bola výmena 455kHz SSB filtru FL-96 za kvalitnejší FL-44 (inak použitý aj v IC-751A a IC-761). Táto výmena dramaticky pomohla na SSB, hlavne v kontestoch (na popise sa pracuje).

Ďalšia, veľmi jednoduchá modifikácia je rozšírenie TX aj mimo HAM pásiem, resp. o pásmo 60m ako aj o málo zložitejšia výmena NF zosilňovača.

Richard OK8WW/OM2TW

Submenu

« prev  |   top  |   next »
Page
Menu
News
Page
Menu
News

Powered by CMSimple | Template by CMSimple | Login