OK/ST-072, Králova stolice

Neuveriteľne teplé počasie uprostred februára nás vytiahlo predčasne na rodinný výlet a zároveň aj aktiváciu ďalšej soty. A zobrali sme to naozaj ako pravý turisti. Vlakom sme sa odviezli z Mníšku pod Brdy do Staré Hutě u Dobříše. Jazda vlakom bola pre Šimáčka veľkým zážitkom. Zo stanice vedie na vrchol jedného z najmenších SOTA vrcholov asi 2,5km dlhá lesná cesta. Po ceste sme na okraji lesa natrafili na veľký včelín, kde už sa rojili včely. A to všetko už 15. februára! Šimáček sa moce po lese a vidina toho, že dokážem vybiť baterku alebo si aj zavysielať sa stráca v diaľke.

king2014_cestahore.jpg

Musíme totiž stihnúť vlak ktorý nás odvezie domov. Inak budeme čakať niekde v "middle of nowhere" niekoľko hodín. Tak som si trochu nadbehol a keď dorazil Šimáček s XYL na kótu, tak ja už som začínal vysielať. Na vrchole (no, žiadny veľký kopec...) je perfektná drevená búda a v nej ideálne miesto na vysielanie.

king2014.jpg

Je potrebné však dávať pozor pri stavbe antény na všade prítomných cyklistov a turistov aby sa nezamotali do kotiev.

king2014_qth.jpg

Keďže som si zobral plánovane len 2Ah baterku, aby som si otestoval ako dlho vydržím byť QRV na plný výkon, prevádzka trvá asi 40 minút. 

king2014_shack.jpg

V podpriemerných podmienkach stíham na 40m urobiť iba 32 spojení a balím stanicu. Aj tak už pomaly musíme utekať na vlak.

king2014_cestadolu.jpg

Nejdeme však rovnakou cestou, ale vydali sme sa kratšou na stanicu Mokrovraty. Je to malá obec niekde medzi Dobříší a Aljaškou. Nikde nič, len železničná stanica. Sadáme na vlak do Mníšku a vraciame sa nádhernou krajinou domov. Takéto očistné cesty mám rád, nikam sa neponáhľam a pozerám z vlaku po prírode.


Cez prepotené tričko za krajšími spojeniami!

73 de Rišo OK8WW / OM2TW