Welcome at OK8WW

Page
Menu
News
You are here:   Home > SOTA > 2014 > OK/ST-015, Plešivec

OK/ST-015, Plešivec

Po minuloročnej zdravotnej SOTA prestávke som zase na nohách a můžem znova vyraziť na kopce. Po takmer troch rokoch som sa s rodinkou vybral opäť na jeden z najkrajších kopcov v Brdoch - Plešivec. Na január (18.1.2014) nezvykle teplé počasie, i keď teploty sa na vrchole pohybovali okolo nuly. Tak som otestoval rádio, notebook, zbalil všetky veci a vyrazil. Na moje počudovanie sme stretli dosť veľlké množstvo ľudí. Môj rybársky prut aka stožiar vzbudil u skupinky mladých záchvat smiechu...na kopci na ryby? Nejaký úlet...

plesivec2014_cesta.jpg

Cesta na Plešivec v zime má svoje čaro. Stromy sú holé a často pôsobia aj strašidelne.

plesivec2014_strom.jpg

Medzičasom, čo sme neboli dlhšiu dobu na Plešivci, tam pribudla krásna informačná tabuľa (ktorú stačil niekto sprzniť a doškriabať) a ďalšie posedenie, takže sa odtiaľ dá chodiť aj multi-multi.

plesivec2014.jpg

Postavil som antenu, zariadenie a pustil sa do řežby. V týchto chladných dňoch nie je sota aktivita až taká častá a preto sa strhol slušný pileup. Moja radosť trvala len asi 2 minuty. Presnejšie prvých 6 spojení. Teploty okolo nuly sa očividne nepáčili môjmu transceivru SW40 a stíchol. Vypadol mu oscilátor a ani resuscitácia pod vetrovkou mu nepomohla k životu. Tak som sa zbalil, vypil čaj, spravil pár fotiek a za otázok Šimáčka "tatínku, proč nevysíláš?" sme sa vydali dolu z kopca.

Krásny výlet v lese ako z hororu, ale zato som zistil, že moje rádio má nejaký problem (ktorý sa odvtedy neprejavil..hi). Tak len môžem dúfať, že chyba sa neobjaví na nejakom ďalšom kopci.

plesivec2014_hmla.jpg

Cez prepotené tričko za krajšími spojeniami!

73 de Rišo OK8WW / OM2TW

« prev  |   top  |   next »
Page
Menu
News
Page
Menu
News

Powered by CMSimple | Template by CMSimple | Login