OK/PL-013, Pancíř

Druhý septembrový víkend sa začal rysovať ako jeden z posledých letných dní v tomto roku. Tak sme sa s rodinkou rozhodli, že ho strávime niekde na krásnom mieste, najlepšie na Šumave. V piatok ráno (7.9.2012) sme teda vyrazili smer Železná Ruda. Našli sme si dobré miesto na relax (nechcem robiť reklamu hotelu) tesne pod vrcholom Pancíře. Samozrejme som so sebou zobral svoje nádobíčko na sotu.

pancir_vystup.jpg

Po ubytovaní sme nestrácali čas a hneď sme sa vybrali na vrchol Pancíře. U hotelu ukazovala turistická značka 1,5km. Aj napriek tomu že som svoje QRP rádio zredukoval na minimálnu hmotnosť, tak som niesol navyše ďalších 16kg "živej váhy". Syneček Šimáček zvolil jednoduchšiu cestu k vrcholu - na pleciach svojeho tatinka. Za štandartných okolností to nie je žiadny veľký výkon, ale s nadváhou som sa pekne zapotil. Za to by mohli byť nejaké prípavné body :-)

pancir_simi.jpg

Na vrchole nás čakal luxus, prázdna reštaurácia s nádhernou vyhliadkou na okolité hory. Hneď som zvolil vyjednávanie a dohodol som sa s personálom, že môžem postaviť anténu priamo na terase reštauračného zariadenia. Keďže sme tam boli vzhľadom na neskorú hodinu sami, nebol to až taký problém. Musím povedať, že také luxusné vysielanie na sote som ešte nemal. Vysielať rovno od stolu s čapovanou plzničkou, to tu ešte nebolo. Anténu som postavil naozaj na ideálnom mieste a musím povedať, že chodila fantasticky.

pancir_pileup.jpg

QRV som bol len 26 minút ale za tú dobu som stihol dať 2 pivká a popri tom len tak mimochodom urobiť 50 spojení. Bolo to fakt výnimočné, či už z pohľadu sociálneho alebo amatérskeho. Cesta dolu prebiehala ďaleko rýchlejšie a už som plánoval ďalšiu návštevu niektorého susedného kopca. Z vrcholu Pancíře ich bolo vidieť neúrekom.

Cez prepotené tričko za krajšími spojeniami!

73 de Rišo OK8WW / OM2TW