OK/JC-015, Libín

Druhý výlet do južných Čiech. Na záver augusta konečne prišlo leto a po víkende strávenom u Lipna sme sa na záver víkendu vybrali na Libín u Prachatic. Aj keď som večer pred odchodom zistil, že deň pred mojou prevádzkou tam bol Milan OK1IF, nechcelo sa mi meniť plány a tak sme vyrazili. A neoľutovali sme.  Krásny kopec 1096m nad morom skýtal nádherný výhľad z veže ale hlavne doplnkovú činnosť pre mládež počas mojej prevádzky. Tesne pod vrcholom je totiž veľká lanová dráha, na ktorej Vilko a Samko strávli hodinku, počas mojej prevádzky. K vrcholu som dorazil sám, pretože Šimák zaspal v aute na parkovisku a tak s ním Miška ostala a dorazila neskôr za nami na vrchol.

Libin_znacka.jpg

Od parkoviska k rozhľadni je to asi 1,5km a kľudnom tempe sme to s chlapcami zvládli za 20 minút. Prekvapil ma bufet na vrchole. Tak tu by som vydržal aj dlhšie. Pekné QTH aj na VKV s full servisom. Zase som našiel vhodné miesto na anténu a stôl, idálny na priskrutkovanie pastičky. Turisti očumovali a opäť som sa rozhodol, že SSB určite nie. To okamžite priláka čumilov a pýtajú sa počas prevádzky.

Libin_shack.jpg

Z pohľadu síce skvelé miesto, ale počas prevádzky som bojoval s QRM od dobiedzajúceho hmyzu. Osy nedali pokoja. Tento rok ich je fakt nejak moc. Ale aj tak som vydržal za rádiom skoro hodinku. To už dorazili chlapci z lanovej dráhy a XYL Miška z vyhajaným Šimáčkom na vrchol. "Ešte 1-2 spojenia a balím...". Ešte pár fotiek, vyšľap na rozhľadňu a cesta naspäť. 

Libin_vsetci_u_vezi.jpg

Celkom som za necelú hodinku spravil 63 QSO. Tentoraz to bol naozaj krásny výlet a snáď celá rodina si prišla na svoje. Snáď keď Šimáček vyrastie, bude s nami chodiť aj na náročnejšie kopce ako tento. Šumavské tisícovky sa už tešia.

Cez prepotené tričko za krajšími spojeniami!

73 de Rišo OK8WW / OM2TW